Onsdags-Kapsejlads Resultater 2017 & 2018

Dato d. 6.10.2018 anden sejlads

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Genius0,96913:00:0013:50:1900:48:45
2Banzai1,072N13:00:0013:50:1100:53:48
3Galadriel1,091Y13:00:0013:52:1200:56:57
4Kathrine1,030Y13:00:0014:03:2801:05:22
5
6
7

Dato d. 6.10.2018 første sejlads

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Genius1,004Y10:30:0012:03:5001:43:13
2Banzai1,072N10:30:0012:00:1801:36:48
3Galadriel1,091Y10:30:0012:18:5201:58:46
4Julle1,139N10:30:0012:22:0502:07:27
5Kathrine1,030 Y10:30:0012:48:1802:22:27
6
7

Dato d. 26.09.2018  Aflyst grundet lavvande.

Dato d. 19.09.2018

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Basnzai1,072 N18:30:0019:38:1501:13:10
2Kathrine0,940 N18:15:0019:38:5501:18:53
3Julle1,139 N18:30:0019:40:2601:20:13
4Genius0,969 N18:30:0019:54:1001:21:33
5Galadriel1,091 Y18:30:0019:45:3001:22:22
6
7

Dato d. 12.09.2018

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Basnzai1,072 N18:30:0019:39:1501:14:14
2Genius0,969 N18:30:0019:48:5101:16:24
3Abelone1,160 N18:30:0019:37:0801:17:52
4Julle1 139 N18:30:0019:39:4401:19:26
5Galadriel1,091 Y18:30:0019:43:0901:19:48
6
7

Dato d. 05.09.2018

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Basnzai1,072 N18:30:0019:53:1001:29:09
2Abelone1,199 N18:30:0019:46:0001:31:07
3Genius0,969 N18:30:0020:11:4201:38:33
4Galadriel1,091 Y18:30:0020:00:4601:39:02
5Kathrine0,940 N18:30:0020:18:5501:42:23
6
Kastanje My0,95718:30:0020:26:3601:51:35
7

Dato d. 29.08.2018

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Basnzai1,072 N19:00:0020:19:5301:25:38
2Genius0,969 N19:00:0020:30:0601:27:18
3Galadriel1,053 N19:00:0020:24:3201:29:01
4Abelone1,160 N19:00:0020:17:2201:29:45
5Julle1,139 N19:00:0020:19:0401:30:03
6
No Name19:00:00DNF
7

Dato: 25:08.2018 Bugten rundt.

PlaceringBådSkipperSejlklub
1GeniusUlfFLSK
2Hvid MagiLarsSRS
3Annemette?SRS
4GaladrielGertFLSK
5KetchupRolfSRS
6
BanziaMortenFLSK
7
8
9
10
11
12

Kastanje My
Abelone
Julle
Røde
Vuptii
Malvine
Martin
Hassan
Bjarne
Niels
Carsten
?
FLSK
FLSK
FLSK
PSK
FLSK
SRS

Dato: 22:08.2018

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Banzia1:082N19:00:0020:34:2001:42:04
2Genius0:969N19:00:0020:50:1701:46:52
3Julie1:139N19:00:0020:36:2201:49:46
4Galadriel1:047N19:00:0020:46:1001:51:09
5Kathrine0:94N19:00:0021:12:3002:04:33
6
Kastanje My0:957N18:50:0021:01:1002:05:32
7

Dato: 15:08.2018

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Banzia1:082N19:00:0020:23:0001:29:48
2Galadriel1:091J19:00:0020:25:0001:32:44
3Genius0:969N19:00:0020:37:3601:34:34
4Gobo0:951J18:30:0020:09:3001:34:37
5Julle1:139N19:00:0020:23:0901:34:42
6
Kathrine0:94N19:00:0020:43:3401:37:21
7

Troldungen0:857N18:30:0020:40:5801:52:14

Dato: 08.08.2018

PlaceringBådTCC . SpilerStartMålPac.-tid
1Genius0:969N19:00:0020:37:0201:34:02
2Galadriel1:091J19:00:0020:36:3901:45:27
3Banzai1:082N19:00:0020:38:4701:46:53
4Julle1:139N19:00:0020:37:5001:51:26
5
6
7

Dato: 23.09.17

Anden sejllads

PlaceringBådSpilerTCCStartMålPac.-tid
1GeniusU0:97412:15:0013:01:5400:45:41
2BanzaiU1:09812:15:0012:58:0500:47:18
3MuninM0:94412:15:0013:10:1000:52:04
4JulleU1:13912:15:0013:05:4500:57:48
5HuginM0:94412:15:0013:19:1001:00:34
6
KatrineU0:97812:15:0013:19:0901:03:19
7

Kastanje My

U

1:000

12:15:00

13:23:04

01:08:04

Dato: 23.09.17

Første sejllads

PlaceringBådSpilerTCCStartMålPac.-tid
1GeniusM1:01010:30:0011:34:4401:05:22
2HuginM0:94410:30:0011:41:0001:07:01
3MuninM0:94410:30:0011:14:1001:10:00
4BanzaiU1:09810:30:0011:37:4501:14:23
5JulleU1:13910:30:0011:40:0201:19:46
6
KatrineM1:04010:30:0011:57:4001:31:10

7

Kastanje My
U

1:000

10:30:00

12:09:40

01:39:40

Dato: 20.09.17

 

PlaceringBådSpilerTCCStartMålPac.-tid
1MuninM0:94418:30:0019:19:4000:46:53
2GeniusU0:97418:30:0019:20:5400:50:54
3VitaMinU1:05318:30:0019:18:1700:50:51
4BanzaiU1:09818:30:019:17:1900:51:57
5HuginM0:94418:30:0019:26:2400:53:14
6
VengaU*****18:30:0019:28:5400:57:36
7
8

Katrine
Kastanje My
M
U
1:040
0:970
18:30:00
18:30:00
19:26:0
19:47:00
00:58:23
01:17:00

Dato: 13.09.17

aflyst p.g.a. vejrforhold

 

BådSpilerTCCStartPac.-tidPlacering

Dato: 06.09.17

 

PlaceringBådSpilerTCCStartMålPac.-tid
1MuninM0:94419:00:0020:55:4501:49:16
2Geniusu0:97419:0:0020:55:4501:52:07
3Banziau1:09819:00:0020:46:4501:57:12
4HuginM0:94419:00:0DNF0
5TroldungenU0:87918:40:00DNF0

Dato: 26.08.17

Bugten Rund 2017

PlaceringBådSpilerTCCStartMålPac.-tid
1GeniusM1:01010:00:0016:11:2506:15:07
2VitaMinM1:08110:0:0015:52:0006:20:30
3RødeM1:10810:00:0015:45:0406:22:26
4BanzaiU1:09810:00:015:50:0006:24:18
5RanM1:10310:00:0015:59:1806:36:18
6
TumlerenM1:09910:00:0016:16:5606:54:15
7
8

Julle
Chilli
U
M
1:131
1:102

10:00:00
10:00:00
16:04:11
16:17:37
06:54:48
06:56:08

Dato: 23.8.17

PlaceringBådSpilerTCCStartMålPac.-tid
1MuninM0:94419:00:0020:16:1201:11:56
2GeniusU0,97419:00:0020:19:0401:17:01
3VitaMinU1:05319:00:0020:17:0401:21:04
4GaladrielM1:09819:00:020:15:5301:23:19
5Banzaiu1:09819:00:0020:16:3001:23:59
6
TroldungenU0:87918:30:00DNF
7
8
9
10
11
12
Hugin
Dessy
Katrine
Julle
Kastanje My
Rama
M
U
U
U
U
U
0:926
1:131
0:987
1:139
1;000
1:132
19:00:00
19:00:00
19:00:00
19:00:00
19:00:00
19:00:00
DNF
DNF
DNS
DNS
DNS
DNS

Dato: 16.08.7. 

PlaceringBådSpilerTCCStartMålPac.-tid
1GeniusU0:97419:00:0020:11:4101:09:49
2TroldungenU0,87918:30:0019:53:3201:13:26
3GaladrielM1:09819:00:0020:07:4201:14:20
4BanziaU1:09819:00:020:08:2201:15:04
5VitaMinu1:05319:00:0020:10:3101:14:15
6
KatrineM1:04019:0:0010:32:2001:36:01

Dato: 09.8.2017. 

PlaceringBådSpilerTCCStartMålPac.-tid
1MuninM0:94419:00:0019:52:5000:49:52
2GeniusU0,97419:00:0019:56:2000:54:52
3VitaMinU1:05319:00:0019:53:3500:56:25
4HuginM0:92619:00:020:00:0000:56:38
5Galadrielu1:04819:00:0019:54:2000:556:56
6
BanzaiU1:09819:0:0019:52:1200:57:19
7
8

Troldungen
Katrine
U
U
0:879
0:987
18:30:00
19:00:00
19:35:22
19:59:30
00:57:27
00:58:43

Dato: 02.08.2017. 

PlaceringBådSpilerTCCStartMålPac.-tid
1BanzaiU1,09819:00:0020:28:3001:37:10
2HuginM0,94419:00:0000:00:00:00:
3MuninM0,97419:00:0000:00:00:00.
4GeniusU0:97419:00:00:00. 00:00
5Vita Minu1:05319:00:000:00.00:00
6
TroldungenU0:87918:40:000:0000:00

Dato: 21.06.2017. 

PlaceringBådSpilerTCCStartMålPac.-tid
1MuninM0,94418:50:0020:15:0501:20:19
2TroldungenU0,87918:20:0020:02:3001:30:05
3Geniusu0,97418:50:0020:24:5501:32:26
4Galadrielm1,09818:50:0020:16:10 01:34:36
5Julleu1,13919:00:0020:24:2501:36:09
6
BanzaiU1,09819:00:0020:28:0001:36:37
7
8
9
10
11

Katrine
Hugin
Dessy
Rama
Kastanje My
U
u
U
u

0,987
0,926
1,131
1,132
18:50:00
18:50:00
18:50:00
18:50:00
20:29:55
20:29:55
20:32:15
20:38:14
01:38:37
01:39:14
01:55:39
02:02:31
DNS

Dato: 14.06.2017. 

PlaceringBådSpilerTCCStartMålPac.-tid
1MuninM0,94418:50:0020:00:5001:06:52
2Vita MinU1,05318:50:0019:56:4101:10:13
3Julleu1,13919:00:0020:04:1001:13:05
4Geniusu0,97418:50:0020:06:00 01:14:01
5Huginm0,94418:50:0020:09:1601:14:50
6
BanzaiU1,09819:50:0020:08:5801:15:44
7
8
9
10

Katrine
Galadriel
Rama
Kastanje My
U
m
U

0,987
1,098
1,02

18:50:00
18:50:00
18:50:00
18:50:00
20:08:25
20:01:00
20:08:34
20:36:30
01:17:24
01:17:57
01:28:56
01:48:37

Dato: 24.05.2017. 

PlaceringBådSpilerTCCStartMålPac.-tid
1MuninM0,94418:50:0020:07:0501:12:46
2GeniusU0,97418:50:0020:05:2401:13:26
3HuginM0,92618:50:0020:09:50001:15:22
4GaladrielM1,09818:50:0020:00:03 01:16:55
5BanzailU1,09819:00:0020:10:0601:16:581
6
KatrineU0,98718:50:0020:09:0001:17:58
7
8
9

Julle
Troldungen
Rama
U
U
U

1,139
0,879
1,132

19:00:00
18:20:00
18:50:00
20:09:43
19:53:02
20:09:12
01:19:24
01:21:47
01:29:39

Dato: 10.05.2017. 

PlaceringBådSpilerTCCStartMålPac.-tid
1MuninM0,94418:50:0019:58:3001:04:40
2GaladrielM1,09818:50:0019:57:0001:13:34
3GeniusU0,97418:50:0020:08:41001:16:38
4HuginU0,92618:50:0020:14:44 01:18:28
5KathrineU0,98718:50:0020:10:4701:19:44
6
BanzaiU1,09818:50:0020:20:0801:38:58
© Copyright - Fakse Ladeplads Sejlklub