Onsdags-Kapsejlads Resultater 2018, 2019 & 2020

Klubmesterskab  2020

Klubmester sejlads nr. 3 

Klubmester sejlads nr. 2 

Klubmester sejlads nr. 1 

Dato d. 30.09 -2020

Dato d. 23.09 -2020

Dato d. 16.09 -2020

Dato d. 09.09 -2020

Dato d. 30.09 -2020

Dato d. 23.09 -2020

Dato d. 16.09 -2020

Dato d. 09.09 -2020

Dato d. 02.09 -2020

Ingen gennemførte pga manglende vind

Dato d. 26.08 -2020

Dato d. 19.08 -2020

Dato d. 12.08 -2020

Dato d. 05.08 -2020

Dato d. 24.06 -2020

Dato d. 17.06 -2020

Dato d. 10.06 -2020

Dato d. 03.06 -2020

Dato d. 27.05 -2020

Dato d. 20.05 -2020

Dato d. 22.05-2019

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Galadriel0,934N19:00:0019:54:0000:50:26
2Genius0,833N19:00:0020:01:1300:50:59
3Gobo0,824N18:44:4519:48:0000:52:59
4Kathrine0,856N19:00:0020:01:4800:52:07
5Julle1.016N19:00:0019:55:0800:52:54
6
Vagabond0.789N18:45:0020:00:0100:56:00
7

Banzia0.897N19:00:00DNF

Dato d. 29.05.2019

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Banzia0,897N19:00:0019:48:0000:43:03
2Genius0,833N19:00:0019:56:1400:46:50
3Galadriel0,958Y19:00:0019:50:0000:47:54
4Kathrine0,856N19:00:0019:58:4800:50:19
5Erik0,832N19:00:0020:20:0000:50:19
6
Julle1,016N19:00:00DNF
7

Dato d. 5.06.2019

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Banzia0,897N19:00:0020:29:5201:20:36
2Genius0,833N19:00:0020:47:5701:29:55
3Galadriel0,958Y19:00:0020:43:1001:38:50
4Julle1,016N19:00:0020:37:3701:39:10
5Vagabond0,789N18:50:0021:07:2401:48:24
6
Gobo0,846Y18:50:0021:07:2401:56:14
7

Kathrine0,856N19:00:0021:20:0501:59:54

Dato d. 12.06.2019

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Banzai0,897N19:00:0019:46:2000:41:33
2Genius0.833N19:00:0019:52:1700:43:33
3Galadriel0,934N19:00:0019:49:3600:46:19
4Julle1,016N19:00:0019:49:1300:50:21
5Vagabond0,789N18:45:0019:55:0200:55:15
6
Erik0,832N18:45:0019:58:0001:00:44
7

Katrine0,856N19:00:00DNF

Dato d. 19.06.2019

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Banzia0,897N19:00:0019:56:1500:50:27
2Genius0,833N19:00:0020:00:4400:50:35
3Galandriel0,934N19:00:0019:57:1700:53:30
4Kathrine0,856N19:00:0020:07:590:58:11
5Vagabond0,789N18:45:0020:09:4201:06:49
6
Erik0,832N18:45:0020:01:30DSK
7

Dato d. 26.06.2019

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Banzia0,897N19:00:0020:15:2501:07:38
2Genius0,833N19:00:0020:22:2501:08:39
3Galandriel0,934N19:00:0020:15:1801:10:19
4Erik0,832N18:45:0020:14:5001:14:44
5Vagabond0,789N18:45:0020:31:1301:23:48
6
7

Dato d. 07.08.2019

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Banzia0,897N19:00:0020:16:1001:08:19
2Ifling0,835Y19:00:0020:28:0301:13:31
3Genius0,864Y19:00:0020:25:1501:13:39
4Geladriel0,958Y19:00:0020:17:4401:14:28
5Erik0,832N18:45:0020:41:0001:36:30
6
Vagabond0,789N18:45:0020:54:4001:42:18
7

Dato d. 14.08.2019

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Banzia0,897N19:00:0020:08:1701:01:15
2Genius0,833N19:00:0020:14:0001:01:38
3Live0,832N18:45:0020:06:4601:08:01
4Erik0,832N18:45:0020:12:3001:12:48
5
6
7

Dato d. 21.08.2019

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Banzia0,897N19:00:0020:19:2201:11:11
2Genius0,864Y19:00:0020:23:3001:12:08
3Ifling0,835Y19:00:0020:29:3501:14:48
4Galadriel0,958Y19:00:0020:21:1901:17:54
5Black Bananas0,939N19:00:0020:29:5201:24:23
6
Vagabond0,789N18:45:00DNF
7

Skumuden for konkurrence

Dato d. 28.08.2019

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Banzia0,897N19:00:0020:12:5301:05:22
2Genius0,833N19:00:0020:19:3501:06:17
3Ifling0,835Y19:00:0020:20:1101:06:57
4Galadriel0,958Y19:00:0020:13:5001:10:43
5Erik0,832N18:45:0020:22:0001:20:42
6
Skumudenfor konkurrencen
7

Dato d. 04.09.2019

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Banzia0,897N18:30:0019:39:2701:02:17
2Genius0,833N18:30:0019:46:1701:03:32
3Galadriel0,934N18:30:0019:41:2101:06:38
4SkumUdenfor konkurrence
5
6
7

Dato d. 11.9.2019

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Banzai0,897N18:30:0019:33:2400:56:52
2Galadriel0,934N18:30:0019:35:0001:00:42
3Genius0,833N18:30:00DNF
4Laurida0,998N18:30:00DNF
5
6
7

Dato d. 18.09.2019

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Banzai0.897N18:30:0019:35:2500:58:40
2Erik0,832N18:30:0019:28:0001:00:44
3Genius0,833N18:30:0019:48:4801:05:38
4Galadriel0,934N18:30:0019:47:1901:12:12
5Laurida0,998N18:30:0020:00:3801:30:27
6
7

Dato d. 25.09.2019

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Amiga0.795N18:30:0019:22:2200:41:37
2Maller0,850Y18:30:0019:24:2000:46:11
3Genius0,833N18:30:0019:27:460:48:07
4Laurida0,998N18:30:0019:23:4700:53:40
5Banzia0,897N18:30:0019:29:5200:53:42
6
Erik0,832N18:15:0019:22:4600:56:22
7

Galadriel0.934N18:30:00DNF

Dato d. 05.10.2019  første sejlads

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Genius0.833N10:00:0010:34:5800:29:07
2Maller0,850Y10:00:0010:35:1100:29:54
3Banzai0,897N10:00:0010:33:2000:29:54
4Galandriel0,934N10:00:0010:34:2800:32:11
5Erik0,832N10:00:0010:39:3100:32:52
6
Laurida0,988N10:00:0010:36:4000:36:35
7

Dato d. 05.10.2019  anden sejlads

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Banzia0,897N10:50:0011:33:0500:38:38
2Genius0,833N10:50:0011:37:2200:39:27
3Erik0,832N10:50:0011:38:2800:40:19
4Maller0,850Y10:50:0011:37:5100:40:40
5Galadriel0,934N10:50:0011:38:4500:45:31
6
Laurida0,988N10:50:0011:39:0000:48:54
7

Dato d. 05.10.2019  tredje sejlads

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Banzia0,897N11:55:0012:38:1200:38:45
2Genius0,833N11:55:0012:46:1000:42:37
3Maller0,850Y11:55:0012:45:3200:42:57
4Erik0,832N11:55:0012:47:5800:44:04
5Galadriel0,934N11:55:0012:43:5800:45:44
6
Laurida0,988N11:55:0012:44:4500:49:39
7

Dato d. 6.10.2018 første sejlads

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Genius1,004Y10:30:0012:03:5001:43:13
2Banzai1,072N10:30:0012:00:1801:36:48
3Galadriel1,091Y10:30:0012:18:5201:58:46
4Julle1,139N10:30:0012:22:0502:07:27
5Kathrine1,030 Y10:30:0012:48:1802:22:27
6
7

Dato d. 26.09.2018  Aflyst grundet lavvande.

Dato d. 19.09.2018

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Basnzai1,072 N18:30:0019:38:1501:13:10
2Kathrine0,940 N18:15:0019:38:5501:18:53
3Julle1,139 N18:30:0019:40:2601:20:13
4Genius0,969 N18:30:0019:54:1001:21:33
5Galadriel1,091 Y18:30:0019:45:3001:22:22
6
7

Dato d. 12.09.2018

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Basnzai1,072 N18:30:0019:39:1501:14:14
2Genius0,969 N18:30:0019:48:5101:16:24
3Abelone1,160 N18:30:0019:37:0801:17:52
4Julle1 139 N18:30:0019:39:4401:19:26
5Galadriel1,091 Y18:30:0019:43:0901:19:48
6
7

Dato d. 05.09.2018

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Basnzai1,072 N18:30:0019:53:1001:29:09
2Abelone1,199 N18:30:0019:46:0001:31:07
3Genius0,969 N18:30:0020:11:4201:38:33
4Galadriel1,091 Y18:30:0020:00:4601:39:02
5Kathrine0,940 N18:30:0020:18:5501:42:23
6
Kastanje My0,95718:30:0020:26:3601:51:35
7

Dato d. 29.08.2018

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Basnzai1,072 N19:00:0020:19:5301:25:38
2Genius0,969 N19:00:0020:30:0601:27:18
3Galadriel1,053 N19:00:0020:24:3201:29:01
4Abelone1,160 N19:00:0020:17:2201:29:45
5Julle1,139 N19:00:0020:19:0401:30:03
6
No Name19:00:00DNF
7

Dato: 25:08.2018 Bugten rundt.

PlaceringBådSkipperSejlklub
1GeniusUlfFLSK
2Hvid MagiLarsSRS
3Annemette?SRS
4GaladrielGertFLSK
5KetchupRolfSRS
6
BanziaMortenFLSK
7
8
9
10
11
12

Kastanje My
Abelone
Julle
Røde
Vuptii
Malvine
Martin
Hassan
Bjarne
Niels
Carsten
?
FLSK
FLSK
FLSK
PSK
FLSK
SRS

Dato: 22:08.2018

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Banzia1:082N19:00:0020:34:2001:42:04
2Genius0:969N19:00:0020:50:1701:46:52
3Julie1:139N19:00:0020:36:2201:49:46
4Galadriel1:047N19:00:0020:46:1001:51:09
5Kathrine0:94N19:00:0021:12:3002:04:33
6
Kastanje My0:957N18:50:0021:01:1002:05:32
7

Dato: 15:08.2018

PlaceringBådTCC. SpilerStartMålPac.-tid
1Banzia1:082N19:00:0020:23:0001:29:48
2Galadriel1:091J19:00:0020:25:0001:32:44
3Genius0:969N19:00:0020:37:3601:34:34
4Gobo0:951J18:30:0020:09:3001:34:37
5Julle1:139N19:00:0020:23:0901:34:42
6
Kathrine0:94N19:00:0020:43:3401:37:21
7

Troldungen0:857N18:30:0020:40:5801:52:14

Dato: 08.08.2018

PlaceringBådTCC . SpilerStartMålPac.-tid
1Genius0:969N19:00:0020:37:0201:34:02
2Galadriel1:091J19:00:0020:36:3901:45:27
3Banzai1:082N19:00:0020:38:4701:46:53
4Julle1:139N19:00:0020:37:5001:51:26
5
6
7

© Copyright - Fakse Ladeplads Sejlklub